Wpisy z kategorii Przyjemności w życiu

Czy warto żyć tylko dla przyjemności?

61Życie ma wiele zalet i każdy powinien mieć świadomość, że życie nie polega tylko na jednym i trzeba korzystać z różnych okazji jakie nam to życie daje. W przeciwnym wypadku kiedy nadejdzie moment, gdy nie będziemy mogli już niczego zrobić, to właściwie nie powinien być to moment, kiedy człowiek stwierdzi że nie wykorzystał wszystkich swoich szans tak jak powinien. Przede wszystkim przyjemności jakie czerpiemy z życia niosą dla nas ogromne korzyści. Jakie są to korzyści? Otóż korzyści przyjemności życie zależą przede wszystkim od tego co dany człowiek robi, ale można to jakoś uogólnić, jeśli tylko się chce. Zatem przede wszystkim korzyści jakie płyną z oddawania się przyjemności życia, w zależności co kto robi ale uogólniając to przede wszystkim czerpanie z życia tego co najlepsze. Kiedy towarzyszą nam przyjemności to właściwie czujemy się dobrze, chce nam się żyć, jesteśmy szczęśliwsi i mamy energię do życia, a to bardzo wiele. Zatem warto oddawać się przyjemności ale oczywiście z umiarem, który potrzebny jest w każdym działaniu.

Choć wydaje się to dziwne, to prawda jest taka, że przyjemności życia jakim niejednokrotnie oddaje się człowiek, mogą mieć zarówno wiele zalet ale również pewnego rodzaju zagrożenia czyli po prostu pewne wady korzystania z takich przyjemności. Chociaż zachęca się ludzi do tego aby życie swoje poświęcali czasami temu co lubią a nie tylko temu co wydaje im się że daje im przyjemność, czyli chociażby pracy, to jednak z przyjemnościami tymi nie można przesadzać. Otóż chodzi o fakt, że przede wszystkim przyjemności i oddawanie się im mogą stać się dla człowieka zagrożeniem z dwóch powodów. Po Pierwsze zagrożeniem pojawia się, kiedy pewne przyjemności życia z których korzystamy stają się tak częste w naszym życiu, że właściwie są dla nas najważniejsze. Drugie zagrożenie wynikać może przede wszystkim z faktu, że pewne przyjemności życia które nam się podobają mogą być właściwie niebezpieczne dla nas jak i dla innych. Jak już wielokrotnie wspominano, każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby zatem zupełnie inne rzeczy mu się podobają i sprawiają przyjemność. Niektórym niestety przyjemność sprawiają rzeczy niebezpieczne lub złe.

Jak spędzić czas wolny w mieście?

64Miasto powinno także dbać o rozwój kulturowy swoich mieszkańców. Wiele miast jest kojarzonych z festiwalami. Niewątpliwą palmę pierwszeństwa w tej dziedzinie posiada Kraków – festiwale kultury żydowskiej, koncerty, różne happeningi – pozwala zauważyć to miasto na mapie Europy. Powoli zaczyna zdobyć sławę Poznań, jako miasto koncertowe. Wynika to z przemyślanej polityki wypromowania miasta, która pozwala osiągnąć zaskakujące rezultaty. Takie akcje czy publiczne występy są sposobem nie tylko na turystów, ale także zachęcają młodych ludzi do pozostania w danym mieście. Znany w Europie jest również festiwal Woodstock organizowany najpierw w Żarach, obecnie przeniesiony do Kostrzyna. Bardzo istotne jest życie nocne. Szczególnie dobrze jest to widoczne na południu Europy – gorące dni nie pozwalają na wycieczki po mieście. Nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że miasta w tamtych rejonach żyją nocą. A bawią się wszyscy bez względu na wiek. Wiele restauracji jest otwieranych dopiero wieczorem. W polskich miastach wieczorami głównie bawią się studenci i młodzi ludzie.

Źródło, które przyciąga turystów. Istotne budynki z punktu widzenia miasta i jego atrakcyjności na arenie międzynarodowej. Najważniejszym punktem każdej wycieczki (niesłusznie) są muzea. Każde miasta ma minimum jedno muzeum. Obojętnie jakie, byle by było. I tak; mamy muzea lalek (Szklarska Poręba), muzeum figur woskowych (Paryż) czy muzea zlokalizowane w budynkach zamkowych – Pieskowa Skała, Wawel czy kompleksy pałacowo – zamkowe nad Loarą (Francja). Często wabikiem na turystów jest historia miasta. Taka tezę można wysunąć obserwując popularność stolic europejskich, które mają najciekawsze dzieje jak Wiedeń, Kraków. Warszawa jest też interesującym miejscem, które warto odwiedzić. Najbardziej kusi turystów obejrzenie schedy po socjalizmie i poczucie klimatu tamtych czasów. Ostatnim czasem można zaobserwować powstawanie nawet klimatycznych restauracji rodem z polskiej republiki ludowej, gdzie łyżki są stalowe i ohydne, gdzie są one poprzyczepiane łańcuchami do stołu, gdzie miski, bo to nawet nie talerze, są poprzykręcane śrubokrętami do stołów, wszystko dosłownie tak jak jest to pokazane w filmie Miś.

Parki w naszym kraju są traktowane również jako miejsca spotkań młodzieży szczególnie wieczorami. Brakuje miejsc dla dzieci, placów zabaw, a te, które istnieją są stopniowo dewastowane. Nie wolno generalizować, ale większość właśnie wygląda w taki sposób. Coraz częściej jednak zmienia się mentalność Polaków czy Czechów. W Europie środkowo wschodniej zaczyna się doceniać uroki parku i coraz częściej to właśnie sami mieszkańcy prowadzą akcję sprzątania miejsca wypoczynku. Panuje taka tendencja że raz na kwartał, czyli raz na trzy miesiące, mieszkańcy większych miast, urządzają wielkie sprzątanie, czy to Krakowa, czy Warszawy, Wrocławia, poznania, Gdynii, Gdańska, czy Sopotu, umawiają się wszyscy w jednym miejscu o określonej godzinei i zaczynają sprzątać miasto. Gmina jedynie co to zapewnia im worki na śmieci, rękawiczki, + transport śmieci, podstawione samochody ciężarowe, które będą później miały za zadanie wywieźć wszystkie zebrane śmieci na wysypisko bądź też do miejsca ich utylizacji lub przetworzenia na produkty wtórne.

Przyczepa kempingowa, biwak czy hotel?

51Charakterystyka przyczepy kempingowej.Przyczepa kempingowa przypomina mały domek na kółkach. Jest to znakomite rozwiązanie na wakacje. Wystarczy wsiąść w samochód i i można jechać dokąd tylko dusza zapragnie. W miejscowościach turystycznych, nad jeziorami czy nad morzem są specjalne pola kempingowe gdzie możemy postawić przyczepę. Koszt to około 10-20 zł za dobę, w cenę zazwyczaj wliczony jest prąd i woda. Koszt samej przyczepy jest bardzo zróżnicowany. Te mniejsze i starsze kosztują około 5000 zł po ekskluzywne i nowoczesne za nawet i 60000 zł. Wyposażenie jest adekwatne do ceny. W tańszych przyczepach jest od 2 do 4 łóżek, rozkładany stół, kuchenka na gaz i zlew a cała powierzchnia to ok. 8 metrów kwadratowych. Droższe przyczepy składają się z salonu i sypialni, mają również łazienki z natryskiem a w wyposażeniu dodatkowo lodówkę, kuchenkę mikrofalową. Ich metraż to ok. 30 metrów kwadratowych. Kemping możemy kupić na allegro oraz w różnych auto handlach. Teraz jest ich ogromny wybór, zwłaszcza tzw. domków holenderskich, sprowadzanych do Polski na sprzedaż.

Wakacje pod namiotem.Jednym z najtańszych i mających swój urok urlopów możemy spędzić pod namiotem. Ta forma noclegu jest bardziej popularna wśród studentów i młodzieży aniżeli osób starszych, które zdecydowanie cenią sobie wygodę. Niewątpliwie jednak wyjazdy pod namiot mają wiele zalet. Po pierwsze koszt, zarówno namiotu i materaca jak i noclegu na polu namiotowym. Jeśli nie lubimy skupiska ludzi, tłoku i hałasu możemy także rozbić się gdzieś nad jeziorem czy na wsi. Młodzież często zmienia miejsca noclegu podróżując przy okazji autostopem. To kolejny z plusów spania pod namiotem. Dzięki temu nie musimy spędzać całego czasu w jednym miejscu i mamy możliwość zobaczenia i zwiedzenia wielu miejsc. Jednak namiotowanie ma też swoje mankamenty. Największy z nich i niestety niezależny od nas to pogoda, spanie pod chmurka w zimnie i deszczowe dni jest mało przyjemne. Poza aurą niedogodnością jest również brak bieżącej wody, prądu i żywienie się suchym prowiantem, natomiast jeśli komuś to przeszkadza w znacznym stopniu na pewno nie zdecyduje się na wyjazd pod namiot.

Czym są hotele i jak funkcjonują?Hotel to miejsce tymczasowego zatrzymania się gdy przebywamy z dala od domu. W hotelach mieszkamy najczęściej podczas urlopów. Do dyspozycji mamy pokój jedno lub wieloosobowy bądź apartament. Standardy hoteli określa się za pomocą gwiazdek a te przyznawane są w zależności od zewnętrznych elementów wyposażenia budynku, wyposażenia wewnątrz obiektu, ofercie usług, metrażu oraz wyposażenia pokoi czy wykształcenia i znajomości języków obcych personelu. W zależności od tych wszystkich czynników hotel może mieć od jednej do pięciu gwiazdek, od których to uzależniona jest cena za wynajem pokoju a te wahają się od około 100 zł do 1000zł za dobę. W hotelach czterogwiazdkowych i pięciogwiazdkowych czyli tych o najwyższym standardzie oprócz takich podstaw jak restauracja goście mają do dyspozycji basen, saunę, siłownie, solarium, gabinety masażu czy salony fryzjerskie. Jednym słowem wszystko na miejscu, często czynne po późnych godzin wieczornych. Największą popularnością cieszą się hotele w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie jak np. Sopot, w którym znajduje się słynny Grand Hotel. Rezerwacji w tym obiekcie trzeba dokonać na długo przed planowanym pobytem.

Nietypowe formy wakacyjnego wypoczynku

21Czym w rzeczywistości jest agroturystyka?Agroturystyką nazywamy wypoczynek na wsi, z dala od centrum i miastowego zgiełku za to pośród natury i pięknych krajobrazów. W ofercie znajdziemy nocleg, posiłki przygotowywane przez gospodynię oraz rożnego rodzaju atrakcje typowe dla wsi. Wczasowicze mają wiec możliwość jazdy konnej, wędkowania ale przede wszystkim mogą czynnie uczestniczyć w pracach gospodarskich jak np. karmienie zwierząt czy sianokosy. Ponadto można nauczyć się pieczenia chleba czy wyrobu masła. Z racji popularności jaką coraz bardziej cieszy się taka forma wypoczynku i chęci zarobku mieszkańców wsi, ostatnio powstało mnóstwo gospodarstw agroturystycznych, które niestety oprócz nazwy nie mają nic wspólnego z właściwą agroturystyką. Często oferty kryjące się pod ta nazwa to tylko nocleg na wsi ale nic poza tym. W ten właśnie sposób rolnicy dorabiają sobie nie rozumiejąc do końca, czym różni się prawdziwa agroturystyka od zwykłego wypoczynku poza miastem, niektórzy z nich uważają, ze wystarczy tylko założyć działalność gospodarczą i udostępnić pokoje we własnym domu. Na szczęście w dobie internetu możemy znaleźć to czego szukamy i uniknąć rozczarowania.

Nowy tani sposób na nocleg.Ostatnio często można spotkać się z ogłoszeniami dotyczącymi chęci wymiany mieszkań na określony okres czasu. Przyznać trzeba, że pomysł sam w sobie jest genialny. Rodzina z Gdańska udostępni na tydzień swoje mieszkanie rodzinie z Zakopanego i dzięki temu ci pierwsi spędza urlop w górach a ci drudzy nad morzem bez ponoszenia kosztów noclegu. To niewątpliwie pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Problemem jest natomiast strach i nieufność. Nie jest łatwo powierzyć komuś obcemu to co dla nas cenne. Jeżeli chodzi o kosztowności czy sprzęt RTV to możemy je chwilowo usunąć z domu i dać na przechowanie rodzinie, pozostaje jednak obawa czy nasze mieszkanie nie zostanie zdewastowane. Wymiana mieszkań odbywa się pomiędzy osobami, które są dla siebie obce, pozostaje więc kwestia zaufania. Niektórzy podejmują jednak to ryzyko i decydują się na tę formę organizacji noclegu. Dla chcących spróbować ale być jednocześnie spokojnym polecam stronę http://www.intervac.pl, na której wszystko odbywa się legalnie i choć ponosi się koszt to jest on w znacznym stopniu mniejszy niż tygodniowy wynajem kwatery.

Przyjemności w życiu

31Każdy spędza czas inaczej Każdy z nas ma inne zainteresowania, inną osobowości temperament, zatem zupełnie inaczej spędza swoje dni, zarówno wolne od pracy jak i te pełne pracy. Każdy z uwagi właśnie na te zainteresowania albo temperament wykonuje również inną prace, a najlepiej jeśli wykonuje pracę, która w jego życiu sprawia, że czuje się szczęśliwy i spełniony, bowiem w przeciwnym wypadku może być różnie i człowiek z pewnością nie będzie czuł się znakomicie. Zatem jeśli każdy spędza swoje życie inaczej, kiedy spędza inaczej wolne czy zajęte, pełne pracy chwile, no to można by stwierdzić, że każdy ma jakieś przyjemności z tego życia i czasami im się oddaje. Czy tak jest – właściwie nie wiadomo i wątpliwe jest, aby każdy człowiek, bez najmniejszego wyjątku wiedział, że oddawanie się przyjemności powinno być częścią jego życia. Każdy powinien ze swojego wolnego czasu korzystać w taki sposób, aby odczuwać przyjemność, aby przyjemności spędzania czasu wolnego nie były mniejsze niż przyjemność zarabiania pieniędzy, bowiem nie to powinno być tak naprawdę istotne. Jednak bywa różnie…

Każdy człowiek jest różny i tak naprawdę każdy z nas lubi coś innego, dlatego dla każdego inne będą ciekawe przyjemności. Każdy oddaje się w jakiś sposób swoim przyjemnościom, temu, co naprawdę lubi, a przynajmniej tak powinno być. Przyjemność życia powinna pochodzić od różnych sposobów spędzania czasu, przede wszystkim od zajmowania się swoimi ulubionymi rzeczami, od robienia tego, co zwyczajnie sprawia nam przyjemność. Niestety niektórzy ludzie nie korzystają z przyjemności życia i ta naprawdę życie to przemija im nie wiadomo nawet kiedy. Są tacy, którzy pracują i właściwie nic więcej się dla nich nie liczy a tak być nie powinno, w żadnym wypadku bowiem każdemu czasami należą się jakieś przyjemności i trzeba korzystać z życia czerpiąc z niego całymi garściami, tak bardzo jak to tylko możliwe. Życie jest przecież krótkie i tak naprawdę nigdy nie wiadomo ile nam jeszcze pozostało. Mentalność człowieka jest jednak taka, że niektórzy chcieli by tylko oddawać się przyjemności a inni natomiast w ogóle jej się nie oddają. Ciężko jest ludziom znaleźć złoty środek ale nie jest to niemożliwe. ycie każdego z nas składa się z różnych elementów. Niektóre elementy tego życia powtarzają się u wielu z nas, tylko przeżywane są w różnych chwilach, w różnych momentach dnia jak również w różnych ilościach i różnej intensywności. Inne natomiast elementy należą tylko i wyłącznie do ludzi, którzy się, pewnymi rzeczami zajmują czy interesują, dlatego elementy tego życia u niektórych występują, u innych natomiast nie ma ich w ogóle. Wszystko zależy od ludzi i od ich potrzeb, bo to przecież potrzeby w jakimś stopniu nami rządzą, mamy przecież jeszcze własną wolę. Tak czy inaczej każdy człowiek powinien mieć w swoim życiu czas na własne przyjemności, bowiem bez tego ciężko jest prowadzić naprawdę satysfakcjonujące życie, chociażby życie rodzinne. Również całą rodzina powinna czerpać z życia przyjemności, spędzanie czasu ze sobą to jeden z elementów szczęśliwego życia, ale każdy powinien mieć również pewną przyjemność tylko dla siebie, coś, co pozwala mu się odprężyć i zająć tym, co naprawdę lubi chociażby majsterkowaniem czy tworzeniem czegoś.

←Starsze